OD262.gif.png
Snímek 027.jpg
:O)
Ahojda,jmenuju se Věra a děsně ráda něco vytvářím. Tyto stránky můžou sloužit jako inspirace pro některé z vás,nebo pro mě,jako vzpomínku na výrobky,které jsem vytvořila. Momentálně nejvíc mě zaměstnává pletení z papíru,tvorba z powertexu,decoupage a pak úprava obrázků a fotografií.Tím pádem z toho vyplývá,že když mě náhodou zbyde trochu času,tak lovím na internetu další inspirace a veškeré domácí práce jdou často mimo mě....:o))
Tak si uvařte voňavou kávičku a přeju příjemné chvíle u prohlížení těchto stránek!

KONTAKTNÍ E-MAIL vera.lukacova@seznam.cz
OD262.gif.png
OD262.gif.png

Bóbiky moje

Fransebulldoggangwerkvanachteren.jpg
Francouzský buldoček
(Bouledoque francais)Povaha plemene

Francouzský buldoček je extrovertní, veselý a inteligentní pes. Dokáže být i tvrdohlavý a umí si jít za svým, když si něco umíní. Přesto, že je to odvážný a tělesně tvrdý pes, duši má velmi citlivou a tvrdá slova a přístup ho dokáží velmi hluboce zasáhnout. Velmi rád pobývá ve společnosti své rodiny, nerad zůstává sám doma. Vyžaduje jistou dávku pozornosti a může i značně žárlit pokud se jeho pán nevěnuje právě jemu. Francouzský buldoček štěká velmi málo, proto jeho štěkot neberte na lehkou váhu, protože dozajista znamená nějaké nebezpečí. Většina jedinců má kladný vztah jak k malým dětem, tak dokáže být veselým společníkem pro děti starší. Někteří psi se mohou chovat dominantně vůči jiným psům, ale rozhodně to není pravidlem. S ostatními zvířaty nemají žádný problém, pokud jsou na ně zvyklá. Francouzský buldoček má potlačený lovecký instinkt a nemá sklony vydávat se někam na vlastní pěst.

Popis francouzského buldočka

Francouzský buldoček dorůstá výšky okolo 30 cm v kohoutku a dosahuje váhy 14 kg. Průměrná délka života činí 10 - 13 let. Má širokou hlavu čtvercového formátu. Široká lebka je téměř plochá, stop má silně vyjádřený. Krátký, široký čenich je ohnutý vzhůru, silné pysky visí přes hranaté, široké čelisti. Plemeno má předkus. Nosní houba je vždy černá. Středně velké, netopýří uši jsou umístěny vysoko na hlavě a dosti daleko od sebe. Oči jsou kulaté, nízko položené a poměrně daleko od sebe a barvy tmavé. Tělo francouzského buldočka je podsaditého vzhledu. Krk je krátký a mírně klenutý. Linie svalnatého hřbetu směrem od kohoutku k širokým bedrům stoupá. Od beder k nasazení ocasu naopak klesá. Krátký sukovitý ocas je nošen nízko. Hruď je široká, hluboká a soudkovitého tvaru. Přední končetiny jsou daleko od sebe a jsou kratší než zadní. Srst francouzského buldočka je měkká, krátká, lesklá a těsně přiléhá k tělu. Základní zbarvení je plavé (od barvy bílé kávy po červené), další barvou je barva žíhaná, což jsou tmavé chlupy v barvě plavé. Dále následuje strakoš, kde je základní barva bílá s žíhanými nebo plavými plotnami. Také mohou být jedinci čistě bílí.
fransebulldog_grafiet.jpg
OD090.gif.png
Toto jsou moje zlatíčka-     "BÓBIKY"
                       
                     Jsou to pejsek-Kubíček a fenka Leontýnka.
Kubajs už je dědek-letos mu bude 9 roků.Leontýnka je o něco mladší-2 roky.Tu jsem dostala od dcery k vánocům a ona k "tomuto" dárku dospěla tak,že viděla u nás na ledničce výstřižek z časopisu,kde byla vyfocená bílá buldočka....Tak nabyla dojmu,že hrozně potřebuju bílou fenečku a jela pro ni vlakem přes půl republiky,aby mě udělala radost.Je to prostě moje Hvězděnka a já teď mám dva "bóbiky".
  
OD090.gif.png
bóbiky

bóbiky

oob (3).gif.png
kubi.jpg
harmonie jinak

harmonie jinak

6.gif.png
kub.jpg

Jestli existuje "psí nebe",tak právě tam nám odešel 10.5 náš čumáček.

"Lidé, kterým umřel jejich milovaný pejsek, často říkají, že "odešel přes Duhový most". Je to podle na internetu rozšířené pověsti, že se duše milovaných zvířátek dostanou do ráje se zelenými kopci, loukami a patníky, kde si hrají, ale kde přece jen postrádají lásku svého páníčka či paní. Ta pověst zní asi takto:

Když umře nějaký pes, který byl někomu zvláště blízký, odchází přes Duhový most do psího nebe. Jsou tam louky a kopce, kde si naši psí kamarádi mohou spolu hrát. Je tam spousta jídla a vody a slunečního svitu a všichni se tam cítí příjemně a pohodlně. Ten, kdo byl starý, je opět mladý, a ten, kdo byl nemocen, je opět zdráv. Všichni jsou plni života tak, jak si je pamatujeme ve svých snech. Všichni jsou za Duhovým mostem šťastni a spokojeni, ale přece jenom tam každému něco chybí - každý z nich postrádá někoho opravdu blízkého, někoho, koho zanechal tak daleko…
Všichni běhají a hrají si dohromady, ale pak jednou přijde den, kdy se někdo z nich náhle zastaví a zahledí do dálky. Jeho jasné oči zpozorní, jeho tělo se nedočkavě zachvěje. Náhle se oddělí od skupiny kamarádů a rozeběhne se zelenou travou k obzoru, stále rychleji a rychleji.

A tak Tě nalezne - konečně se opět setkáváš se svým nezapomenutelným psím kamarádem v bláznivě radostném přivítání a již nikdy Vás nic nerozdělí. Šťastné psí polibky přes celou tvář, tvoje ruce opět objímají milovaného druha, znovu se díváš do těch věrných očí plných lásky. Tak dlouho jsi svého kamaráda postrádal, ale nikdy jsi na něho nezapomněl."
MOC MI CHYBÍŠ

MOC MI CHYBÍŠ

Kopie - přední strana 023.jpg
přední strana 039.jpg
Snímek 004.jpg
P1100338.JPG
OD090.gif.png
Moc nám chybíš Bóbiko ...
Matýsek
Tak nám je zase veselejc..:O))
Pořídili jsme si další miminko-letos na jaře-2013 ...
Je to Matýsek-faun buldoček a už je větší,než naše bílá Leontýnka...
Je to mazlíček a nejraději je u paničky,ale jen běda,jak se k ní někdo přiblíží-tak startuje a nezná přítele... Takhle bojuje hlavně s Leontýnkou a panička je z nich často na prášky,protože je nemůže dostat od sebe... jojo-žárlivost je nejen u lidí...:o))
DSCN1063.JPG
DSCN1731.JPG
OD262.gif.png
OD262.gif.png
Mám ráda blikot hořících svíček,vůni levandule,
tmavou bezinkovou šťávu,co kdysi dělávala moje babička,
medium biftek,chalupu plnou nikdy nekončící práce,
praskající oheň olizující polena v krbu,
Studánku stříbrnou od H.Zagorový,-pohodu,klid....
Nesnáším změny,kterým se musím podřídit,
bolest,bezmoc,nespravedlnost,pravdu,
která bolí,
mytí podlahy,žehlení povlečení,hrabání trávy
a křenovou omáčku....
svíčka.jpg
06c35-walllpapa-28-.jpg
007.jpg
1010.jpg
29069064.jpg
aabe7e8ca4eaf8ba3d3006ac2d278071_web.jpg

Nakouknutí do mé fotogalerie

Děkuji Vám za návštěvu a přeji den plný úsměvů

kočka.JPG
SVÍCEN2012.JPG
obr-..JPG
P1170866.JPG
pel. (2).JPG
ošatky.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one