OD262.gif.png
Snímek 027.jpg
OD262.gif.png
:O)
Ahojda,jmenuju se Věra a děsně ráda něco vytvářím. Tyto stránky můžou sloužit jako inspirace pro některé z vás,nebo pro mě,jako vzpomínku na výrobky,které jsem vytvořila. Momentálně nejvíc mě zaměstnává pletení z papíru,tvorba z powertexu,decoupage a pak úprava obrázků a fotografií.Tím pádem z toho vyplývá,že když mě náhodou zbyde trochu času,tak lovím na internetu další inspirace a veškeré domácí práce jdou často mimo mě....:o))
Tak si uvařte voňavou kávičku a přeju příjemné chvíle u prohlížení těchto stránek!
OD262.gif.png
OD262.gif.png
OD262.gif.png

Košíky z chaloupky pod lípou

děti (26).png
1e957798f5_82506452_o2.png
1278615313_89.png

powertex -technika

Co je POWERTEX?


čerpáno z netu

Je to textilní tužidlo,které drží nejlépe na bavlněných tkaninách.Dá se použít ale i na sklo , kámen , plátno napnuté na rámu , dřevo ,dřevotřískové desky , polystyren a mnoho dalších materiálů .Jediné , s čím se nespojí je plast.

I to má ale svoje výhody. Powertex je forma polyesteru , která je na vodní bázi , šetrný k životnímu prostředí a mohou s ním pracovat i děti. Základní barvy,kterými jsou bronzová ,olovo a terakota jsou již zabarvené a mohou být umístěny i ve venkovním prostředí a nemusí se lakovat , jsou voděodolné. Další barvy jsou slonová bílá a transparentní.Do těch se pak mohou míchat různé pigmenty prodávané s Powertexem a můžeme přidávat i písek , Stone Art , práškové pigmenty a tím si obarvíme Powertex na libovolnou barvu. Pokud ale chceme tyto barvené plochy umístit venku , musíme je několikrát ,nejlépe 3x nalakovat kvalitním venkovním lakem asi po 3 týdnech schnutí. Chceme-li práci s Powertexem urychlit,můžeme výrobek dosušit fenem.

Na práci s Powertexem jsou nejlepší stará bavlněná trička , staré seprané povlečení , oblečení po dětech,které se již nedá použít.Podmínkou je , že musí mít převahu bavlny. Nastříháme ho na 3-4 centimetrové proužky ,namočíme do Powertexu ,vymáčkneme přebytečnou kapalinu a již můžeme omotávat předmět , který chceme vyrobit. Mohou to být lahve , desky ,plátna ,postavičky , které si vyrobíme ,ale o tom všem již v návodech , které budu postupně doplňovat.

Základem práce je teplota alespoň 10° Celsia .Venku však snese teplotu 80 °celsia . Na sobě mějte pracovní oděv,protože při potřísnění Powertexem se dá skvrna odstranit pokud je ještě vlhká .Pokud uschne , jde to pouze mechanicky.Na rukou mějte latexové rukavice na jedno použití.

Práce s Powertexem je velmi tvořivá , můžete v ní recyklovat staré předměty , kterým dáte nový kabát a je velmi oblíbená ve světě.
rtgz.JPG
5.gif
šed.JPG
OD262.gif.png
OD262.gif.png
Mám ráda blikot hořících svíček,vůni levandule,
tmavou bezinkovou šťávu,co kdysi dělávala moje babička,
medium biftek,chalupu plnou nikdy nekončící práce,
praskající oheň olizující polena v krbu,
Studánku stříbrnou od H.Zagorový,-pohodu,klid....
Nesnáším změny,kterým se musím podřídit,
bolest,bezmoc,nespravedlnost,pravdu,
která bolí,
mytí podlahy,žehlení povlečení,hrabání trávy
a křenovou omáčku....
svíčka.jpg
06c35-walllpapa-28-.jpg
007.jpg
1010.jpg
29069064.jpg
aabe7e8ca4eaf8ba3d3006ac2d278071_web.jpg

Nakouknutí do mé fotogalerie

Děkuji Vám za návštěvu a přeji den plný úsměvů

kočka.JPG
SVÍCEN2012.JPG
obr-..JPG
P1170866.JPG
pel. (2).JPG
ošatky.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one